AcasăBihorCAEN 6612CASA DE SCHIMB VALUTAR PLATZA S.R.L.

Profil de firmă

CASA DE SCHIMB VALUTAR PLATZA S.R.L.

CUI 14861043 · SRL · Reg. Com. J05/879/2002 · ORADEA, Bihor · din 2026

🇪🇺 Identificator european (EUID): ROONRC.J05/879/2002

📍 Str. TRANSILVANIEI 16, ORADEA

CAEN 6612 Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare

🏆 Vezi topul firmelor de activități de intermediere a... din Bihor

⚔️ Compară cu un competitor
Cifră de afaceri
1.234.220 lei
▲ 6,1% vs anul precedent
Rezultat net
286.379 lei
▲ 438,9% vs anul precedent
Marjă netă
23,2%
Angajați
10
▲ 0,0% vs anul precedent
A100/100
Scor de sănătate financiară

Sănătate financiară foarte bună

• Niciun semnal negativ major identificat.

✓ Profit net în 2025.

Scor informativ, calculat automat din cifrele oficiale — nu e rating de credit. Metodologia

Analiza bilanț.net

În 2025, CASA DE SCHIMB VALUTAR PLATZA S.R.L. a realizat o cifră de afaceri de 1.234.220 lei, în creștere moderată (+6,1%) față de 2024.

Profitul net a fost de 286.379 lei, adică o marjă netă de 23,2%.

Echipa numără 10 angajați, iar fiecare generează în medie 123.422 lei cifră de afaceri pe an — productivitatea muncii.

Firma se situează peste mediana industriei sale după cifra de afaceri (CAEN 6612, 435 firme active).

Cota de piață estimată în codul său CAEN: 0,10%.

Cifra de afaceri (lei)398k2016896k20171,1 mil20181,1 mil2019704k20201,2 mil20212,0 mil20221,6 mil20231,2 mil20241,2 mil2025
Rezultat net (lei)24k2016309k2017350k2018244k2019-22k2020351k2021851k2022144k202353k2024286k2025
MărimeProfitabilitateProductivitateLichiditateSoliditatelinia gri = mediana industriei (50)
Evoluția indicatorilor
AnCifră de afaceriRezultat netMarjăAngajațiActiveDatoriiCapitaluri
2025 standard 1.234.220 lei 286.379 lei 23,2% 10 2.577.028 lei 1.940.609 lei 636.419 lei
2024 standard 1.163.293 lei 53.143 lei 4,6% 10 2.376.876 lei 1.973.693 lei 403.183 lei
2023 standard 1.605.687 lei 143.575 lei 8,9% 11 3.489.146 lei 2.995.531 lei 493.615 lei
2022 standard 1.973.628 lei 851.445 lei 43,1% 11 4.119.938 lei 3.268.253 lei 851.685 lei
2021 standard 1.188.298 lei 351.349 lei 29,6% 14 2.812.440 lei 2.238.812 lei 573.628 lei
2020 standard 704.478 lei -21.516 lei -3,1% 13 2.534.157 lei 2.311.879 lei 222.278 lei
2019 standard 1.141.913 lei 243.555 lei 21,3% 13 2.528.119 lei 2.284.324 lei 243.795 lei
2018 standard 1.076.941 lei 349.629 lei 32,5% 13 2.635.839 lei 1.812.034 lei 823.805 lei
2017 standard 895.792 lei 309.065 lei 34,5% 11 2.092.617 lei 1.618.440 lei 474.177 lei
2016 standard 398.239 lei 23.926 lei 6,0% 9 1.759.135 lei 1.594.023 lei 165.112 lei
Industria: CAEN 6612 — Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare · 2025
25% din firme subMedianaTop 25% pesteAceastă firmă
Cifră de afaceri178.846 lei524.096 lei 1.382.185 lei1.234.220 lei
Marjă netămediana industriei: 25,0% 23,2%

435 firme active în acest cod CAEN · vezi topul industriei →

Competitori direcți (topul industriei)

#1 EDENRED ROMANIA SRL București S4 255.281.673 lei ⚔️ duel #2 PLUXEE ROMANIA S.R.L. București S2 229.309.602 lei ⚔️ duel #3 UP ROMÂNIA S.R.L. București S4 149.481.837 lei ⚔️ duel #4 BSG MONEY EXCHANGE SRL Maramureș 81.653.851 lei ⚔️ duel #5 TEILOR INVEST EXCHANGE SRL Argeș 25.490.669 lei ⚔️ duel

Firme la aceeași adresă

ETABETA S.R.L.

WASTEMAR S.R.L.

RUSU BOGDAN MIHAI PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ

SIS MARKETING S.R.L.

💰 Salariometru — cât se câștigă aici

Nicio raportare încă (afișăm medianele de la 3 raportări în sus, ca să păstrăm anonimatul). Lucrezi sau ai lucrat aici? Ajută-i pe ceilalți — anonim, 20 de secunde:

+ Adaugă salariul tău (anonim)

Nu stocăm nimic despre tine — doar funcția și suma. Publicăm numai mediane, de la 3 raportări în sus.

📈 Rezerva de mărire: ~1.364 lei net/lună per angajat

Calcul din bilanțul oficial 2025: dacă firma și-ar direcționa întregul profit net (286.379 lei) către cei 10 angajați, fiecare ar putea primi în plus suma de mai sus — și firma tot n-ar fi pe pierdere. E un plafon teoretic, nu o recomandare; un angajat generează aici și 123.422 lei cifră de afaceri pe an. Formula →

🏛 Ești CASA DE SCHIMB VALUTAR...? Afișează-ți datele de identificare pe site (cerute de lege)

Legea 31/1990 (art. 74) și Legea 365/2002 obligă firmele să afișeze pe propriul site denumirea, forma juridică, sediul, numărul din Registrul Comerțului și CUI. Ia-le de-a gata, cu date verificate:

CASA DE SCHIMB VALUTAR PLATZA S.R.L.
Formă juridică: SRL
Sediu: Str. TRANSILVANIEI 16, ORADEA, Bihor
Nr. Reg. Com.: J05/879/2002
CUI: 14861043

Copiază codul HTML pentru footer-ul site-ului tău:

⚠️ Pentru SRL/SA, legea cere și capitalul social — adaugă-l tu (nu apare în datele publice de bilanț).

Întrebări frecvente despre CASA DE SCHIMB VALUTAR PLATZA S.R.L.
Ce cifră de afaceri are CASA DE SCHIMB VALUTAR PLATZA S.R.L.?

În 2025, CASA DE SCHIMB VALUTAR PLATZA S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 1.234.220 lei.

Ce profit a avut CASA DE SCHIMB VALUTAR PLATZA S.R.L.?

În 2025, CASA DE SCHIMB VALUTAR PLATZA S.R.L. a raportat un profit net de 286.379 lei.

Câți angajați are CASA DE SCHIMB VALUTAR PLATZA S.R.L.?

CASA DE SCHIMB VALUTAR PLATZA S.R.L. avea 10 angajați (număr mediu) în 2025.

Unde este sediul CASA DE SCHIMB VALUTAR PLATZA S.R.L.?

Sediul social al CASA DE SCHIMB VALUTAR PLATZA S.R.L. este în Str. TRANSILVANIEI 16, ORADEA, Bihor.

Care este CUI-ul CASA DE SCHIMB VALUTAR PLATZA S.R.L.?

CUI-ul (codul fiscal) al CASA DE SCHIMB VALUTAR PLATZA S.R.L. este 14861043, iar numărul de la Registrul Comerțului este J05/879/2002.

Este CASA DE SCHIMB VALUTAR PLATZA S.R.L. o firmă solidă financiar?

Pe baza bilanțurilor oficiale, CASA DE SCHIMB VALUTAR PLATZA S.R.L. are un scor de sănătate financiară A din 5 (sănătate financiară foarte bună). Acest scor e informativ, calculat automat din cifre, nu o recomandare.

În curând

✦ Raport AI Premium pentru CASA DE SCHIMB VALUTAR PLATZA S.R.L.

Analiză aprofundată generată de AI: riscuri, tendințe, benchmark extins și recomandări. Lasă emailul și te anunțăm la lansare.

Folosim stocare locală (pe dispozitivul tău) pentru funcții precum „văzute recent". Nu urmărim și nu vindem date personale. Detalii