AcasăHarghitaCAEN 7420SIMEX PREST FOTO-VIDEO SRL

Profil de firmă

SIMEX PREST FOTO-VIDEO SRL

CUI 17184609 · SRL · Reg. Com. J19/125/2005 · Gheorgheni, Harghita

🇪🇺 Identificator european (EUID): ROONRC.J19/125/2005

📍 Str. KOSSUTH LAJOS 6, Gheorgheni

CAEN 7420 Activități fotografice

🏆 Vezi topul firmelor de activități fotografice din Harghita

⚔️ Compară cu un competitor
Cifră de afaceri
69.713 lei
▼ 12,3% vs anul precedent
Rezultat net
2.888 lei
▼ 97,8% vs anul precedent
Marjă netă
4,1%
Angajați
1
▲ 0,0% vs anul precedent
D36/100
Scor de sănătate financiară

Semnale de atenție

• Capitaluri proprii negative — datoriile depășesc activele acționarilor.

• Datoriile depășesc activele totale.

✓ Profit net în 2025.

Scor informativ, calculat automat din cifrele oficiale — nu e rating de credit. Metodologia

Analiza bilanț.net

În 2025, SIMEX PREST FOTO-VIDEO SRL a realizat o cifră de afaceri de 69.713 lei, în scădere (-12,3%) față de 2024.

Profitul net a fost de 2.888 lei, adică o marjă netă de 4,1% — sub mediana industriei (11,7%).

Echipa numără 1 angajați, iar fiecare generează în medie 69.713 lei cifră de afaceri pe an — productivitatea muncii.

⚠️ Capitaluri proprii negative — datoriile depășesc ce dețin acționarii; semnal de risc pentru parteneri și creditori.

⚠️ Datoriile depășesc activele totale raportate.

Firma se situează peste mediana industriei sale după cifra de afaceri (CAEN 7420, 3.823 firme active).

Cota de piață estimată în codul său CAEN: 0,01%.

Cifra de afaceri (lei)92k201574k201651k201756k201873k201945k202054k202164k202284k202380k202470k2025
Rezultat net (lei)-176k2015-81k2016-87k2017-77k2018-78k2019-27k2020-27k2021173k20226k2023132k20243k2025
MărimeProfitabilitateProductivitateLichiditateSoliditatelinia gri = mediana industriei (50)
Evoluția indicatorilor
AnCifră de afaceriRezultat netMarjăAngajațiActiveDatoriiCapitaluri
2025 prescurtat 69.713 lei 2.888 lei 4,1% 1 11.517 lei 470.996 lei -459.479 lei
2024 prescurtat 79.527 lei 132.089 lei 166,1% 1 23.116 lei 485.483 lei -462.367 lei
2023 prescurtat 83.581 lei 5.568 lei 6,7% 1 28.205 lei 622.661 lei -594.456 lei
2022 prescurtat 64.027 lei 173.052 lei 270,3% 1 22.062 lei 622.086 lei -600.024 lei
2021 prescurtat 53.732 lei -27.328 lei -50,9% 1 25.985 lei 799.062 lei -773.077 lei
2020 prescurtat 45.176 lei -27.121 lei -60,0% 1 29.407 lei 775.155 lei -745.748 lei
2019 prescurtat 72.767 lei -78.020 lei -107,2% 3 34.965 lei 753.592 lei -718.627 lei
2018 prescurtat 55.990 lei -77.408 lei -138,3% 3 44.060 lei 684.667 lei -640.607 lei
2017 prescurtat 50.996 lei -86.906 lei -170,4% 3 42.978 lei 606.178 lei -563.200 lei
2016 prescurtat 74.303 lei -81.088 lei -109,1% 4 53.874 lei 530.167 lei -476.293 lei
2015 prescurtat 91.812 lei -175.760 lei -191,4% 4 57.933 lei 453.138 lei -395.205 lei
Industria: CAEN 7420 — Activități fotografice · 2025
25% din firme subMedianaTop 25% pesteAceastă firmă
Cifră de afaceri17.267 lei60.371 lei 153.143 lei69.713 lei
Marjă netămediana industriei: 11,7% 4,1%

3.823 firme active în acest cod CAEN · vezi topul industriei →

Competitori direcți (topul industriei)

#1 BEYOUFOTO S.R.L. Galați 7.671.083 lei ⚔️ duel #2 COMPACTUS GRIMS SRL Vaslui 7.055.713 lei ⚔️ duel #3 PRO CINEMATIC DPV S.R.L. Arad 6.167.416 lei ⚔️ duel #4 MIBLIOTEQ S.R.L. Brașov 4.279.740 lei ⚔️ duel #5 KALISTO SRL Sibiu 4.140.269 lei ⚔️ duel
💰 Salariometru — cât se câștigă aici

Nicio raportare încă (afișăm medianele de la 3 raportări în sus, ca să păstrăm anonimatul). Lucrezi sau ai lucrat aici? Ajută-i pe ceilalți — anonim, 20 de secunde:

+ Adaugă salariul tău (anonim)

Nu stocăm nimic despre tine — doar funcția și suma. Publicăm numai mediane, de la 3 raportări în sus.

🏛 Ești SIMEX PREST FOTO-VIDEO SRL? Afișează-ți datele de identificare pe site (cerute de lege)

Legea 31/1990 (art. 74) și Legea 365/2002 obligă firmele să afișeze pe propriul site denumirea, forma juridică, sediul, numărul din Registrul Comerțului și CUI. Ia-le de-a gata, cu date verificate:

SIMEX PREST FOTO-VIDEO SRL
Formă juridică: SRL
Sediu: Str. KOSSUTH LAJOS 6, Gheorgheni, Harghita
Nr. Reg. Com.: J19/125/2005
CUI: 17184609

Copiază codul HTML pentru footer-ul site-ului tău:

⚠️ Pentru SRL/SA, legea cere și capitalul social — adaugă-l tu (nu apare în datele publice de bilanț).

Întrebări frecvente despre SIMEX PREST FOTO-VIDEO SRL
Ce cifră de afaceri are SIMEX PREST FOTO-VIDEO SRL?

În 2025, SIMEX PREST FOTO-VIDEO SRL a avut o cifră de afaceri de 69.713 lei.

Ce profit a avut SIMEX PREST FOTO-VIDEO SRL?

În 2025, SIMEX PREST FOTO-VIDEO SRL a raportat un profit net de 2.888 lei.

Câți angajați are SIMEX PREST FOTO-VIDEO SRL?

SIMEX PREST FOTO-VIDEO SRL avea 1 angajați (număr mediu) în 2025.

Unde este sediul SIMEX PREST FOTO-VIDEO SRL?

Sediul social al SIMEX PREST FOTO-VIDEO SRL este în Str. KOSSUTH LAJOS 6, Gheorgheni, Harghita.

Care este CUI-ul SIMEX PREST FOTO-VIDEO SRL?

CUI-ul (codul fiscal) al SIMEX PREST FOTO-VIDEO SRL este 17184609, iar numărul de la Registrul Comerțului este J19/125/2005.

Este SIMEX PREST FOTO-VIDEO SRL o firmă solidă financiar?

Pe baza bilanțurilor oficiale, SIMEX PREST FOTO-VIDEO SRL are un scor de sănătate financiară D din 5 (semnale de atenție). Acest scor e informativ, calculat automat din cifre, nu o recomandare.

În curând

✦ Raport AI Premium pentru SIMEX PREST FOTO-VIDEO SRL

Analiză aprofundată generată de AI: riscuri, tendințe, benchmark extins și recomandări. Lasă emailul și te anunțăm la lansare.

Folosim stocare locală (pe dispozitivul tău) pentru funcții precum „văzute recent". Nu urmărim și nu vindem date personale. Detalii