AcasăTimișCAEN 4941MTO TRANSCARGO&CARS SRL

Profil de firmă

MTO TRANSCARGO&CARS SRL

CUI 38141325 · SRL · Reg. Com. J35/3543/2017 · Timișoara, Timiș

🇪🇺 Identificator european (EUID): ROONRC.J35/3543/2017

📍 Str. PONEASCA 13, Timișoara

CAEN 4941 Transporturi rutiere de mărfuri

🏆 Vezi topul firmelor de transporturi rutiere de mărfuri din Timiș

plătitor TVA

⚔️ Compară cu un competitor
Cifră de afaceri
1.880.541 lei
▼ 50,6% vs anul precedent
Rezultat net
67.548 lei
▼ 48,1% vs anul precedent
Marjă netă
3,6%
Angajați
4
▼ 33,3% vs anul precedent
B76/100
Scor de sănătate financiară

Sănătate financiară bună

• Grad de îndatorare ridicat (100%).

• Cifra de afaceri în scădere accentuată (-51%).

✓ Profit net în 2025.

Scor informativ, calculat automat din cifrele oficiale — nu e rating de credit. Metodologia

Analiza bilanț.net

În 2025, MTO TRANSCARGO&CARS SRL a realizat o cifră de afaceri de 1.880.541 lei, în scădere (-50,6%) față de 2023.

Profitul net a fost de 67.548 lei, adică o marjă netă de 3,6%.

Echipa numără 4 angajați, iar fiecare generează în medie 470.135 lei cifră de afaceri pe an — productivitatea muncii.

Grad de îndatorare ridicat: datoriile reprezintă 100% din active.

Firma se situează în topul 25% al industriei sale după cifra de afaceri (CAEN 4941, 33.814 firme active).

Cifra de afaceri (lei)58k2017647k20181,4 mil20193,1 mil20223,8 mil20231,9 mil2025
Rezultat net (lei)35k2017163k2018-112k2019-115k2022130k202368k2025
MărimeProfitabilitateProductivitateLichiditateSoliditatelinia gri = mediana industriei (50)
Evoluția indicatorilor
AnCifră de afaceriRezultat netMarjăAngajațiActiveDatoriiCapitaluri
2025 prescurtat 1.880.541 lei 67.548 lei 3,6% 4 2.129.714 lei 2.128.528 lei 8.079 lei
2023 prescurtat 3.805.051 lei 130.111 lei 3,4% 6 2.210.539 lei 2.316.244 lei -98.812 lei
2022 prescurtat 3.093.631 lei -115.236 lei -3,7% 10 1.479.135 lei 1.714.951 lei -228.923 lei
2019 prescurtat 1.371.519 lei -111.931 lei -8,2% 3 794.452 lei 714.657 lei 86.688 lei
2018 prescurtat 646.904 lei 163.078 lei 25,2% 3 490.822 lei 292.757 lei 198.620 lei
2017 prescurtat 57.904 lei 35.341 lei 61,0% 36.586 lei 1.600 lei 35.541 lei
Industria: CAEN 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri · 2025
25% din firme subMedianaTop 25% pesteAceastă firmă
Cifră de afaceri148.765 lei398.048 lei 1.204.018 lei1.880.541 lei
Marjă netămediana industriei: 3,8% 3,6%

33.814 firme active în acest cod CAEN · vezi topul industriei →

Competitori direcți (topul industriei)

#1 DUVENBECK LOGISTIK SRL Brașov 518.159.365 lei ⚔️ duel #2 INTERNAȚIONAL ALEXANDER SRL Arad 483.913.511 lei ⚔️ duel #3 ROUTIER EUROPEAN TRANSPORT S.A. Cluj 442.694.196 lei ⚔️ duel #4 DOLO TRANS OLIMP SRL Argeș 438.362.555 lei ⚔️ duel #5 LUSCAN COM SRL Buzău 379.687.049 lei ⚔️ duel
💰 Salariometru — cât se câștigă aici

Nicio raportare încă (afișăm medianele de la 3 raportări în sus, ca să păstrăm anonimatul). Lucrezi sau ai lucrat aici? Ajută-i pe ceilalți — anonim, 20 de secunde:

+ Adaugă salariul tău (anonim)

Nu stocăm nimic despre tine — doar funcția și suma. Publicăm numai mediane, de la 3 raportări în sus.

📈 Rezerva de mărire: ~804 lei net/lună per angajat

Calcul din bilanțul oficial 2025: dacă firma și-ar direcționa întregul profit net (67.548 lei) către cei 4 angajați, fiecare ar putea primi în plus suma de mai sus — și firma tot n-ar fi pe pierdere. E un plafon teoretic, nu o recomandare; un angajat generează aici și 470.135 lei cifră de afaceri pe an. Formula →

🏛 Ești MTO TRANSCARGO&CARS SRL? Afișează-ți datele de identificare pe site (cerute de lege)

Legea 31/1990 (art. 74) și Legea 365/2002 obligă firmele să afișeze pe propriul site denumirea, forma juridică, sediul, numărul din Registrul Comerțului și CUI. Ia-le de-a gata, cu date verificate:

MTO TRANSCARGO&CARS SRL
Formă juridică: SRL
Sediu: Str. PONEASCA 13, Timișoara, Timiș
Nr. Reg. Com.: J35/3543/2017
CUI: 38141325

Copiază codul HTML pentru footer-ul site-ului tău:

⚠️ Pentru SRL/SA, legea cere și capitalul social — adaugă-l tu (nu apare în datele publice de bilanț).

Întrebări frecvente despre MTO TRANSCARGO&CARS SRL
Ce cifră de afaceri are MTO TRANSCARGO&CARS SRL?

În 2025, MTO TRANSCARGO&CARS SRL a avut o cifră de afaceri de 1.880.541 lei.

Ce profit a avut MTO TRANSCARGO&CARS SRL?

În 2025, MTO TRANSCARGO&CARS SRL a raportat un profit net de 67.548 lei.

Câți angajați are MTO TRANSCARGO&CARS SRL?

MTO TRANSCARGO&CARS SRL avea 4 angajați (număr mediu) în 2025.

Unde este sediul MTO TRANSCARGO&CARS SRL?

Sediul social al MTO TRANSCARGO&CARS SRL este în Str. PONEASCA 13, Timișoara, Timiș.

Care este CUI-ul MTO TRANSCARGO&CARS SRL?

CUI-ul (codul fiscal) al MTO TRANSCARGO&CARS SRL este 38141325, iar numărul de la Registrul Comerțului este J35/3543/2017.

Este MTO TRANSCARGO&CARS SRL o firmă solidă financiar?

Pe baza bilanțurilor oficiale, MTO TRANSCARGO&CARS SRL are un scor de sănătate financiară B din 5 (sănătate financiară bună). Acest scor e informativ, calculat automat din cifre, nu o recomandare.

În curând

✦ Raport AI Premium pentru MTO TRANSCARGO&CARS SRL

Analiză aprofundată generată de AI: riscuri, tendințe, benchmark extins și recomandări. Lasă emailul și te anunțăm la lansare.

Folosim stocare locală (pe dispozitivul tău) pentru funcții precum „văzute recent". Nu urmărim și nu vindem date personale. Detalii