AcasăIașiCAEN 5630FORTIS FOOD BAR S.R.L.

Profil de firmă

FORTIS FOOD BAR S.R.L.

CUI 39996054 · SRL · Reg. Com. J22/2734/2018 · Iași, Iași

🇪🇺 Identificator european (EUID): ROONRC.J22/2734/2018

📍 Str. Fântânilor 22, Iași

CAEN 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor

🏆 Vezi topul firmelor de baruri și alte activități de servire... din Iași

plătitor TVA

⚔️ Compară cu un competitor
Cifră de afaceri
1.058.876 lei
▲ 32,3% vs anul precedent
Rezultat net
186.291 lei
▲ 55,7% vs anul precedent
Marjă netă
17,6%
Angajați
4
▲ 0,0% vs anul precedent
A100/100
Scor de sănătate financiară

Sănătate financiară foarte bună

• Niciun semnal negativ major identificat.

✓ Profit net în 2025.

✓ Cifră de afaceri în creștere (+32%).

Scor informativ, calculat automat din cifrele oficiale — nu e rating de credit. Metodologia

Analiza bilanț.net

În 2025, FORTIS FOOD BAR S.R.L. a realizat o cifră de afaceri de 1.058.876 lei, în creștere puternică (+32,3%) față de 2024.

Profitul net a fost de 186.291 lei, adică o marjă netă de 17,6% — peste mediana industriei (1,6%).

Echipa numără 4 angajați, iar fiecare generează în medie 264.719 lei cifră de afaceri pe an — productivitatea muncii.

Firma se situează în topul 25% al industriei sale după cifra de afaceri (CAEN 5630, 7.663 firme active).

Cota de piață estimată în codul său CAEN: 0,02%.

Cifra de afaceri (lei)27k2018261k2019255k2020298k2021452k2022873k2023800k20241,1 mil2025
Rezultat net (lei)3k201869k201973k202098k202111k2022172k2023120k2024186k2025
MărimeProfitabilitateProductivitateLichiditateSoliditatelinia gri = mediana industriei (50)
Evoluția indicatorilor
AnCifră de afaceriRezultat netMarjăAngajațiActiveDatoriiCapitaluri
2025 prescurtat 1.058.876 lei 186.291 lei 17,6% 4 739.805 lei 553.273 lei 186.532 lei
2024 prescurtat 800.071 lei 119.654 lei 15,0% 4 799.136 lei 564.739 lei 234.397 lei
2023 prescurtat 873.225 lei 172.073 lei 19,7% 4 557.522 lei 385.209 lei 172.313 lei
2022 prescurtat 452.318 lei 11.098 lei 2,5% 4 286.785 lei 181.072 lei 105.713 lei
2021 prescurtat 298.406 lei 97.923 lei 32,8% 4 180.407 lei 82.244 lei 98.163 lei
2020 prescurtat 254.643 lei 73.118 lei 28,7% 3 175.311 lei 29.763 lei 145.548 lei
2019 prescurtat 261.129 lei 69.439 lei 26,6% 2 93.888 lei 21.458 lei 72.430 lei
2018 prescurtat 27.229 lei 2.791 lei 10,3% 1 17.349 lei 14.358 lei 2.991 lei
Industria: CAEN 5630 — Baruri și alte activități de servire a băuturilor · 2025
25% din firme subMedianaTop 25% pesteAceastă firmă
Cifră de afaceri71.752 lei205.513 lei 431.245 lei1.058.876 lei
Marjă netămediana industriei: 1,6% 17,6%

7.663 firme active în acest cod CAEN · vezi topul industriei →

Competitori direcți (topul industriei)

#1 AMREST COFFEE SRL București S1 198.608.961 lei ⚔️ duel #2 HH OPERATIONS S.R.L. București S1 57.671.850 lei ⚔️ duel #3 EXPRESION C & M SRL București S1 51.002.496 lei ⚔️ duel #4 HIGH ENTERTAINMENT CONCEPT SRL Argeș 37.997.195 lei ⚔️ duel #5 ARCADE CAFE SRL București S1 32.800.616 lei ⚔️ duel
💰 Salariometru — cât se câștigă aici

Nicio raportare încă (afișăm medianele de la 3 raportări în sus, ca să păstrăm anonimatul). Lucrezi sau ai lucrat aici? Ajută-i pe ceilalți — anonim, 20 de secunde:

+ Adaugă salariul tău (anonim)

Nu stocăm nimic despre tine — doar funcția și suma. Publicăm numai mediane, de la 3 raportări în sus.

📈 Rezerva de mărire: ~2.218 lei net/lună per angajat

Calcul din bilanțul oficial 2025: dacă firma și-ar direcționa întregul profit net (186.291 lei) către cei 4 angajați, fiecare ar putea primi în plus suma de mai sus — și firma tot n-ar fi pe pierdere. E un plafon teoretic, nu o recomandare; un angajat generează aici și 264.719 lei cifră de afaceri pe an. Formula →

🏛 Ești FORTIS FOOD BAR S.R.L.? Afișează-ți datele de identificare pe site (cerute de lege)

Legea 31/1990 (art. 74) și Legea 365/2002 obligă firmele să afișeze pe propriul site denumirea, forma juridică, sediul, numărul din Registrul Comerțului și CUI. Ia-le de-a gata, cu date verificate:

FORTIS FOOD BAR S.R.L.
Formă juridică: SRL
Sediu: Str. Fântânilor 22, Iași, Iași
Nr. Reg. Com.: J22/2734/2018
CUI: 39996054

Copiază codul HTML pentru footer-ul site-ului tău:

⚠️ Pentru SRL/SA, legea cere și capitalul social — adaugă-l tu (nu apare în datele publice de bilanț).

Întrebări frecvente despre FORTIS FOOD BAR S.R.L.
Ce cifră de afaceri are FORTIS FOOD BAR S.R.L.?

În 2025, FORTIS FOOD BAR S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 1.058.876 lei.

Ce profit a avut FORTIS FOOD BAR S.R.L.?

În 2025, FORTIS FOOD BAR S.R.L. a raportat un profit net de 186.291 lei.

Câți angajați are FORTIS FOOD BAR S.R.L.?

FORTIS FOOD BAR S.R.L. avea 4 angajați (număr mediu) în 2025.

Unde este sediul FORTIS FOOD BAR S.R.L.?

Sediul social al FORTIS FOOD BAR S.R.L. este în Str. Fântânilor 22, Iași, Iași.

Care este CUI-ul FORTIS FOOD BAR S.R.L.?

CUI-ul (codul fiscal) al FORTIS FOOD BAR S.R.L. este 39996054, iar numărul de la Registrul Comerțului este J22/2734/2018.

Este FORTIS FOOD BAR S.R.L. o firmă solidă financiar?

Pe baza bilanțurilor oficiale, FORTIS FOOD BAR S.R.L. are un scor de sănătate financiară A din 5 (sănătate financiară foarte bună). Acest scor e informativ, calculat automat din cifre, nu o recomandare.

În curând

✦ Raport AI Premium pentru FORTIS FOOD BAR S.R.L.

Analiză aprofundată generată de AI: riscuri, tendințe, benchmark extins și recomandări. Lasă emailul și te anunțăm la lansare.

Folosim stocare locală (pe dispozitivul tău) pentru funcții precum „văzute recent". Nu urmărim și nu vindem date personale. Detalii