AcasăNeamțCAEN 5520PENSIUNEA BALAN S.R.L.

Profil de firmă

PENSIUNEA BALAN S.R.L.

CUI 41685076 · SRL · Reg. Com. J27/1102/2019 · Gîrcina, Neamț · din 2025

🇪🇺 Identificator european (EUID): ROONRC.J27/1102/2019

📍 Str. EP. MELCHISEDEC ȘTEFĂNESCU 12, Gîrcina

CAEN 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

🏆 Vezi topul firmelor de facilități de cazare pentru vacanțe... din Neamț

⚔️ Compară cu un competitor
Cifră de afaceri
359.688 lei
▲ 185,6% vs anul precedent
Rezultat net
158.035 lei
▲ 639,1% vs anul precedent
Marjă netă
43,9%
Angajați
2
▲ 0,0% vs anul precedent
A100/100
Scor de sănătate financiară

Sănătate financiară foarte bună

• Niciun semnal negativ major identificat.

✓ Profit net în 2024.

✓ Grad de îndatorare sănătos.

✓ Cifră de afaceri în creștere (+186%).

Scor informativ, calculat automat din cifrele oficiale — nu e rating de credit. Metodologia

Analiza bilanț.net

În 2024, PENSIUNEA BALAN S.R.L. a realizat o cifră de afaceri de 359.688 lei, în creștere puternică (+185,6%) față de 2023.

Profitul net a fost de 158.035 lei, adică o marjă netă de 43,9% — peste mediana industriei (8,0%).

Echipa numără 2 angajați, iar fiecare generează în medie 179.844 lei cifră de afaceri pe an — productivitatea muncii.

Firma se situează în topul 25% al industriei sale după cifra de afaceri (CAEN 5520, 4.828 firme active).

Cota de piață estimată în codul său CAEN: 0,02%.

Cifra de afaceri (lei)n/a201986k202063k202189k2022126k2023360k2024
Rezultat net (lei)-14k201927k2020374202150k202221k2023158k2024
MărimeProfitabilitateProductivitateLichiditateSoliditatelinia gri = mediana industriei (50)
Evoluția indicatorilor
AnCifră de afaceriRezultat netMarjăAngajațiActiveDatoriiCapitaluri
2024 prescurtat 359.688 lei 158.035 lei 43,9% 2 246.913 lei 88.638 lei 158.275 lei
2023 prescurtat 125.937 lei 21.382 lei 17,0% 2 39.691 lei 14.996 lei 24.695 lei
2022 prescurtat 89.245 lei 49.602 lei 55,6% 1 68.130 lei 4.817 lei 63.313 lei
2021 prescurtat 63.000 lei 374 lei 0,6% 2 23.354 lei 9.643 lei 13.711 lei
2020 prescurtat 85.500 lei 26.711 lei 31,2% 2 33.795 lei 20.458 lei 13.337 lei
2019 prescurtat -13.574 lei 2 398 lei 13.772 lei -13.374 lei
Industria: CAEN 5520 — Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată · 2024
25% din firme subMedianaTop 25% pesteAceastă firmă
Cifră de afaceri45.095 lei121.562 lei 295.446 lei359.688 lei
Marjă netămediana industriei: 8,0% 43,9%

4.828 firme active în acest cod CAEN · vezi topul industriei →

Competitori direcți (topul industriei)

#1 PARADIS VACANȚE DE VIS SRL Constanța 45.420.224 lei ⚔️ duel #2 SLÁGER TREND SRL Harghita 30.255.793 lei ⚔️ duel #3 AMEDEEA ACCOMODATION S.R.L. Timiș 21.960.088 lei ⚔️ duel #4 HCR SRL Covasna 15.999.159 lei ⚔️ duel #5 OMNIVOIAJ SRL Vaslui 14.810.772 lei ⚔️ duel

Firme la aceeași adresă

VÎRLAN CRISTINEL ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂ

💰 Salariometru — cât se câștigă aici

Nicio raportare încă (afișăm medianele de la 3 raportări în sus, ca să păstrăm anonimatul). Lucrezi sau ai lucrat aici? Ajută-i pe ceilalți — anonim, 20 de secunde:

+ Adaugă salariul tău (anonim)

Nu stocăm nimic despre tine — doar funcția și suma. Publicăm numai mediane, de la 3 raportări în sus.

🏛 Ești PENSIUNEA BALAN S.R.L.? Afișează-ți datele de identificare pe site (cerute de lege)

Legea 31/1990 (art. 74) și Legea 365/2002 obligă firmele să afișeze pe propriul site denumirea, forma juridică, sediul, numărul din Registrul Comerțului și CUI. Ia-le de-a gata, cu date verificate:

PENSIUNEA BALAN S.R.L.
Formă juridică: SRL
Sediu: Str. EP. MELCHISEDEC ȘTEFĂNESCU 12, Gîrcina, Neamț
Nr. Reg. Com.: J27/1102/2019
CUI: 41685076

Copiază codul HTML pentru footer-ul site-ului tău:

⚠️ Pentru SRL/SA, legea cere și capitalul social — adaugă-l tu (nu apare în datele publice de bilanț).

Întrebări frecvente despre PENSIUNEA BALAN S.R.L.
Ce cifră de afaceri are PENSIUNEA BALAN S.R.L.?

În 2024, PENSIUNEA BALAN S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 359.688 lei.

Ce profit a avut PENSIUNEA BALAN S.R.L.?

În 2024, PENSIUNEA BALAN S.R.L. a raportat un profit net de 158.035 lei.

Câți angajați are PENSIUNEA BALAN S.R.L.?

PENSIUNEA BALAN S.R.L. avea 2 angajați (număr mediu) în 2024.

Unde este sediul PENSIUNEA BALAN S.R.L.?

Sediul social al PENSIUNEA BALAN S.R.L. este în Str. EP. MELCHISEDEC ȘTEFĂNESCU 12, Gîrcina, Neamț.

Care este CUI-ul PENSIUNEA BALAN S.R.L.?

CUI-ul (codul fiscal) al PENSIUNEA BALAN S.R.L. este 41685076, iar numărul de la Registrul Comerțului este J27/1102/2019.

Este PENSIUNEA BALAN S.R.L. o firmă solidă financiar?

Pe baza bilanțurilor oficiale, PENSIUNEA BALAN S.R.L. are un scor de sănătate financiară A din 5 (sănătate financiară foarte bună). Acest scor e informativ, calculat automat din cifre, nu o recomandare.

În curând

✦ Raport AI Premium pentru PENSIUNEA BALAN S.R.L.

Analiză aprofundată generată de AI: riscuri, tendințe, benchmark extins și recomandări. Lasă emailul și te anunțăm la lansare.

Folosim stocare locală (pe dispozitivul tău) pentru funcții precum „văzute recent". Nu urmărim și nu vindem date personale. Detalii